Sukcesy nowotomyskich bibliotekarek

Sukcesy nowotomyskich bibliotekarek

Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu. Tego dnia dwie nowotomyskie bibliotekarki zostały laureatkami – liczących się w środowisku bibliotekarskim - wyróżnień. Podczas Kongresu Bibliotek Publicznych, odbywającego się w Fabryce Sztuki w Łodzi, Izabela Putz została wyróżniona w ogólnopolskim Konkursie im. Olgi Rok, natomiast w Pałacu Działyńskich w Poznaniu Martyna Nowosadzka odebrała Nagrodę Młodych im. Andrzeja Wojtkowskiego – najwyższe wyróżnienie przyznawane młodym bibliotekarzom z Wielkopolski.

Izabela Putz - specjalista ds. animacji w kultury Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu, zdobyła to prestiżowe wyróżnienie za projekt „Językowe pogotowie, czyli spotkania z językiem polskim dla obcokrajowców”, którego celem jest nie tylko nauka języka i poznanie polskiej kultury przez obcokrajowców, ale również ich wzajemne poznanie się i integracja lokalnego środowiska oraz zachęcenie przybyszy do korzystania z oferty biblioteki. Oceniając wysoko ów projekt Kapituła Konkursu wzięła pod uwagę to, w jakim stopniu może on być inspiracją dla innych bibliotek, szczególnie w zakresie pozyskiwania nowych użytkowników i angażowania ich w życie lokalnej społeczności. Doceniła też potencjał nowotomyskiej bibliotekarki jako liderki zmian w lokalnej społeczności, a także jej pasję, zaangażowanie w pracę, korzystanie z ciekawych metod współpracy z osobami korzystającymi z biblioteki i partnerami lokalnymi.

Martyna Nowosadzka – kustosz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży nowotomyskiej biblioteki – uhonorowana została za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej. Zaangażowanie, entuzjazm, gotowość do podejmowania nowych wyzwań, dążenie do ciągłego rozwoju – to cechy charakteryzujące tegoroczną laureatkę Nagrody Młodych. Jest ona organizatorką wielu przedsięwzięć popularyzujących książki wśród młodych czytelników, łączących tradycyjne formy promocji czytelnictwa z nieustannym poszukiwaniem nowych sposobów na rozbudzanie wśród młodych czytelniczej aktywności i chęci przebywania w bibliotece. Dokłada wszelkich starań, by jej miejsce pracy, dla każdego było przyjazne, nowoczesne, dające możliwość miłego spędzenia czasu wolnego, zdobywania wiedzy, realizowania różnorodnych pomysłów i pasji. Dużą wagę przykłada do sukcesywnego podnoszenia swoich kwalifikacji i bycia na bieżąco z nowymi trendami w bibliotekarstwie. Była uczestniczką programu LABIB, zainicjowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, skupiającego bibliotekarzy z całej Polski, chętnych do wymiany wiedzy i doświadczeń. Zaangażowała się w trwający ponad rok projekt „Strefa Innowacji”, a uzyskany w jego ramach grant dał początek kompleksowej modernizacji bibliotecznej Czytelni. Kolejne projekty, w jakie się zaangażowała, przyniosły efekty w postaci m.in.: organizacji spotkań dla młodzieży z młodymi profesjonalistami oraz warsztatów programowania robotów Finch - w ramach „Linku do przyszłości”, pozyskania dla biblioteki iPadów, a także środków finansowych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obu laureatkom serdecznie gratulujemy.

1 – Izabela Putz w gronie wyróżnionych w Kokursie im. Olgi Rok.
2 – Izabela Putz z założycielką Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok – Anną Rok.
3 – Martyna Nowosadzka tegoroczną laureatką Nagrody Młodych im. A.Wojtkowskiego.
 
Materiał: MiPBP

Galeria: 
Sukcesy nowotomyskich bibliotekarek
Sukcesy nowotomyskich bibliotekarek
Sukcesy nowotomyskich bibliotekarek