Wydarzenia

Jubileusz PZERiI Koło Bukowiec

W dniu 19 maja br. w Wiejskim Domu Kultury w Bukowcu odbyła się uroczystość Jubileuszu 20-lecia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Bukowiec. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia prezesa Koła pana Stefana Słocińskiego, który powitał zaproszonych gości, a także przybliżył zebranym historię organizacji. Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań. W imieniu gminy Nowy Tomyśl serdeczne życzenia wszystkim członkom i sympatykom PZERiI Koło Bukowiec złożył burmistrz Włodzimierz Hibner.

Obchody Dnia Strażaka w Nowym Tomyślu

W dniu 18 maja 2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odbył się apel związany z obchodami „Międzynarodowego Dnia Strażaka”.

Goście z Piły i Szamotuł w Nowy Tomyślu

W dniu 18 maja br. nasze miasto odwiedziły dwie sympatyczne grupy turystów: z Piły i Szamotuł.
 

Z autorem wertujemy stronice

W ramach projektu Zaczytana Pani Wiosna, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyły się trzy spotkania autorskie pod hasłem: „Z autorem wertujemy stronice”, skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

IV Powiatowe Forum Bibliotekarzy

W poniedziałek, 15 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej zebrali się bibliotekarze z całego powiatu na XIV Powiatowym Forum Bibliotekarzy.

To coroczna okazja do świętowania jubileuszy pracy, zapoznania się z nowymi trendami pracy bibliotekarskiej i spotkania w swoim gronie.

Tydzień Bibliotek 2017

Od 8 do 15 maja 2017 r. w całej Polsce obchodzony był Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło - XIV już edycji - Tygodnia Bibliotek brzmiało „Biblioteka. Oczywiście!”.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu tradycyjnie włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek, a bibliotekarki przygotowały ciekawe spotkania i wydarzenia, z myślą o najmłodszych, jak i tych starszych mieszkańcach naszego miasta i nie tylko.

Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1

13 maja br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu odbył się „Piknik Rodzinny”. Przedsięwzięcie było wyjątkowe z wielu względów.

Wyjazd szkoleniowy na Litwę

W dniach 13 - 17 maja 2017 r. burmistrz Nowego Tomyśla uczestniczył w wyjeździe szkoleniowym na Litwę, organizowanym przez Stowarzyszenie WOKISS. Celem wyjazdu było przybliżenie uczestnikom roli i zadań litewskiej administracji samorządowej, ze szczególnym uwzględnieniem działań wpływających na stały rozwój społeczno-gospodarczy wybranych rejonów. Program merytoryczny oparty został na bezpośrednich wizytach w wybranych samorządach i spotkaniach z reprezentantami władz lokalnych.

Uczniowie Gimnazjum na XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczniowie nowotomyskiego Gimnazjum- Mikołaj Wolanin i Julia Opaska znaleźli się w gronie 44 posłów z Wielkopolski, którzy wezmą udział w XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca w Warszawie. Przygotowany przez uczniów projekt, nawiązujący do tytułu tegorocznej sesji „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”, uplasował się na jednej z wyższych pozycji wśród nagrodzonych projektów z całej Polski.

Sukces na targach Viva Seniorzy!

W dniach 12 – 13 maja br. gmina Nowy Tomyśl prezentowała swoją ofertę turystyczną na targach Viva Seniorzy!, które odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Promocja naszych lokalnych atrakcji odbywała się na wspólnym stoisku Wielkopolskiej Izby Turystycznej. Dla zwiedzających przygotowano konkurs wiedzy o Nowym Tomyślu, a także degustację nowotomyskich serków smażonych przekazanych przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską Top-Tomyśl.