marzec 2017

Finał I edycji Nowotomyskiej Ligi Halowej JAKO CUP

W dniu 26 lutego rozegrano ostatnią kolejkę pierwszej edycji Nowotomyskiej Ligi Halowej JAKO CUP.
 
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji pod linkiem: http://osirnt.pl/2017/02/27/zakonczylismy-i-edycje-nowotomyskiej-ligi-ha...

Lutowe spotkania z językiem polskim

Lekcje języka polskiego dla obcokrajowców organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ku wielkiemu zadowoleniu, coraz więcej osób zasila to ambitne grono. Mimo, że język polski sprawia sporo problemów i trzeba włożyć w jego naukę dużo pracy, to zapału i pozytywnej energii kursantom nie brakuje. Efekty są widoczne. Prezentacje, literowanie i liczebniki już za nimi. Uczestnicy zajęć coraz śmielej wypowiadają się w języku polskim.

Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego - badania ankietowe

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że w marcu br. na ternie gminy Nowy Tomyśl realizowane będzie Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.
Dodatkowe informacje o badaniach ankietowych znajdują się także na stronach http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2017/index.htm#Technikirealizac..., http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2017/harmonogram.htm oraz w załącznikach.
 

Ptasia grypa - informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

W załączniku zamieszczamy informację Powiatowego Lekarza Weterynarii na temat ptasiej grypy.

Program Extra Szkolna Stołówka

Zachęcamy do głosowania na Zespół Przedszkolno – Szkolno – Gimnazjalny w Bukowcu, który bierze udział w Programie “Extra Szkolna Stołówka”.

Zasady głosowania:
 

Spotkanie z przedstawicielami poznańskiej AWF

23 lutego br. burmistrz Włodzimierz Hibner oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Artur Łoziński spotkali się z pracownikami Sekcji Współpracy ze Środowiskiem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Przedszkolaki u Burmistrza

27 lutego br. Urząd Miejski odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 4 „Bolka i Lolka”. Mali nowotomyślanie mieli okazję poznać pracę burmistrza i całego urzędu oraz porozmawiać z burmistrzem Włodzimierzem Hibnerem i jego zastępcą Pawłem Mordalem. Spotkanie rozpoczęło się w sali narad, następnie "Krasnale" i "Biedronki" wraz z wychowawcami, paniami Weroniką Gawron-Andrzejczak, Magdaleną Przybyła oraz dyrektorem Joanną Krysztofek- Koprak odwiedziły sekretariat, by na koniec zobaczyć jeszcze gabinet burmistrza. Na pożegnanie dzieci otrzymały drobne upominki.

W krainie liliputów

W czwartek, 2 marca w Galerii na Piętrze nowotomyskiej biblioteki zagościły oryginalne, żywe i dynamiczne prace autorstwa Moniki Nowak, pasjonatki fotografii, na co dzień nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Zębowie.

Urodziny Patrona w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach

Dnia 02 marca 2017 r. Szkoła Podstawa im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach obchodziła swoje święto. Wydarzenie stało się okazją do poszerzania wiedzy o Patronie szkoły, budowania więzi oraz promowania wartości stanowiących podwalinę istnienia szkoły, która patrzy w przyszłość, ale również pamięta o przeszłości.

Czujne oko monitoringu

Nie cieszył się zbyt długo cudzą własnością złodziej, który 24 lutego 2017 roku ukradł lampkę rowerową. I tym razem czujny pracownik Strazy Miejskiej obsługujący monotoring miejski pokazał swój kunszt prawidłowo oceniajac podejrzane zchowanie osoby kręcącej się przy stojaku na rowery. Zdarzenie miało miejsce przy Dworcu PKP w Nowym Tomyślu. Sprawca ukradł lampkę od roweru. Powiadomiony patrol Policji ujął sprawcę i ukarał go mandatem karnym. Skradziona lampka wróciła na swoje miejsce.