luty 2017

BONT – zakończono głosowanie

Zakończyło się głosowanie na projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl na 2017 r. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę formę konsultacji społecznych i zagłosowali. Wyniki przeprowadzonego głosowania podane zostaną do publicznej wiadomości do 15 lutego br.
 

Koncert Karnawałowy

27 stycznia br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Przed publicznością, w magicznej atmosferze, wystąpili: sopranistki- Julia Litvinova i Daria Litovczenko oraz dwóch przystojnych tenorów – Vladimir Holkin i Dymitro Foszczanka. Zgromadzeni goście mogli usłyszeć m.in. takie utwory jak: „Miłość to niebo na ziemi”, „Te cudne oczy” czy „Twoim jest serce me” i wiele innych.

Informacja

Urząd Miejski uprzejmie informuje, że 15.02.2017 roku (środa), upływa termin płatności I raty podatku od środków transportowych oraz opłaty za gospodarowanie odpadami
komunalnymi.
 

Komunikat BIURA EWIDENCJI LUDNOŚCI

W DNIU 3 LUTEGO 2017R.
(PIĄTEK)
BIURO EWIDENCJI LUDNOŚCI
I DOWODÓW OSOBISTYCH
BĘDZIE CZYNNE DO GODZINY 13:45

Mecz Polska – Norwegia

       

Serdecznie zapraszamy na mecz unihokeja Polska – Norwegia, który odbędzie się w dniu 5 lutego br. (niedziela) o godzinie 10:00. Mecz zostanie rozegrany na hali sportowej w Gimnazjum w Nowym Tomyślu.

Zapełnijmy trybuny i razem kibicujemy naszej drużynie!

Wstęp bezpłatny.

Konkurs „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

ZUS wstrzymuje wypłatę świadczeń do SKOK Wielkopolska

Wniosek w sprawie nowego samochodu dla OSP Bukowiec

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner podpisał wniosek o dofinansowanie projektu pn."Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP Bukowiec, Gmina Nowy Tomyśl". Planowany jest zakup pojazdu uterenowionego z napędem 4x4 i sześcioosobową kabiną, z silnikiem o mocy nie mniejszej niż 410KM. We wniosku o dofinansowanie ujęto również wiele elementów dodatkowego wyposażenia samochodu.

Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP

4 lutego 2017 roku w Jednostce OSP Bukowiec odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność straży w roku 2016. W zebraniu uczestniczyli także zaproszeni goście: Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowym Tomyślu Dawid Przybylski, Wice Prezes Mieczysław Szczechowiak, Komendant Gminny Jarosław Kaczmarek, Przedstawiciel KP PSP w Nowym Tomyślu Dowódca JRG Andrzej Łaciński.

Dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła

Burmistrz Nowego Tomyśla uprzejmie informuje, iż w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, osoby fizyczne będą mogły ubiegać się o środki na wymianę źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych lub lokalach mieszkalnych oraz na termomodernizację budynków jednorodzinnych. Działania będą prowadzone w ramach dwóch programów:
Wymiana źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych „PIECYK – 2017”oraz