styczeń 2017

PRZYBIJ PIĄTKĘ 2017 – CYKL IMPREZ BIEGOWYCH

Nowotomyski Klub Biegacza Chyży zaprasza serdecznie na imprezę biegową Przybij Piątkę.
Podstawowe informacje:
1. Impreza ma charakter cykliczny i organizowana jest co około 2 miesiące zgodnie z harmonogramem poniżej:

Budżet Obywatelski – zagłosuj!

Już 9 stycznia rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nowy Tomyśl na 2017 r. Na projekty zakwalifikowane do budżetu obywatelskiego będzie można głosować do 31 stycznia 2017 r.
W załączeniu przedstawiamy informację o zasadach głosowania wraz ze wskazaniem miejsc i terminów głosowania. Przypominamy również tytuły zadań, na które będzie można oddać swój głos.
Zachęcamy do udziału w głosowaniu!
 

Spotkanie informacyjne - Dotacje na start

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Tomyślu zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym pt. "Dotacje na start - wykorzystaj szansę". Celem spotkania jest przedstawienie możliwości wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zmiana przepisów dotyczących wycinki drzew

Od 1 stycznia 2017 weszły w życie nowe przepisy dotyczące wycinki drzew.
W związku ze zmianą ustawy o ochronie przyrody, między innymi znoszącą wymóg uzyskiwania zezwolenia na usuwanie drzew i krzewów z terenów nieruchomości stanowiących własność osób fizycznych na cele nie zwiazane z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyłączeniem drzew na terenach wpisanych do rejestru zabytków i drzew – pomników przyrody.

Uczczono pamięć Powstańców Wielkopolskich

W dniu 3 stycznia br. na placu Niepodległości odbyło się spotkanie patriotyczne upamiętniające wyzwolenie Nowego Tomyśla przez Powstańców Wielkopolskich. W okolicznościowym wystąpieniu dr Zdzisław Kościański nawiązał do wydarzeń z dnia 3 stycznia 1919 roku kiedy to do Nowego Tomyśla wkroczyła kompania Opalenicka dowodzona przez Edmunda Klemczaka i przez oddziały hr. Łąckiego ze Lwówka. Tym samym po okresie rozbiorów Nowy Tomyśl powrócił do ojczystej macierzy.

Ruszył remont ulicy Komunalnej

Trwają prace na ulicy Komunalnej. Remontowany jest prawie kilometrowy odcinek ulicy. Prace przeprowadza firma CAŁUS sp. z o.o. s. k. Całkowita kwota przeznaczona na remont wynosi prawie 700 tys. zł. 

Marszobieg Powstańczy

Informacja dotycząca opłaty z tytułu zajęcia pasa drogowego.

Urząd Miejski uprzejmie informuje, że 15.01.2017 roku (niedziela), upływa termin płatności  opłaty z tytułu zajęcia pasa drogowego.
 
Informujemy również, że jeżeli ostatni dzień terminu płatności przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu wolnym od pracy.
 

Badanie budżetów gospodarstw domowych

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że w 2017 roku na terenie gminy Nowy Tomyśl zostanie przeprowadzone badanie ankietowe pn. Badanie budżetów gospodarstw domowych.

Więcej informacji w załącznikach.
 

Karta do głosowania – Budżet Obywatelski Gminy Nowy Tomyśl na 2017 r.

Publikujemy kartę do głosowania w Budżecie Obywatelskim Gminy Nowy Tomyśl na 2017 r. Kartę można pobrać i wydrukować. Uwaga – karta jest dwustronna. W przypadku wydrukowania 1 i 2 strony na osobnych kartkach, należy obie strony trwale ze sobą połączyć.
Karty w formie wydruku można pobrać w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu (Biuro Obsługi Mieszkańca - parter budynku). Karty będą także dostępne w Gminnym Ośrodku Informacji, podczas przeprowadzanego w tym punkcie głosowania.
9 stycznia rusza głosowanie!