grudzień 2016

Przegląd Nowotomyski lipiec – wrzesień 2016

Zapraszamy do lektury nowego numeru Przeglądu Nowotomyskiego, kwartalnika społeczno-kulturalnego wydawanego przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne.

W najnowszym numerze:
ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI
Barbara i Krzysztof Jandy,  Zdawać się może, że są tu od zawsze... Krzyże, figury i kapliczki na ziemi nowotomyskiej
Damian Rożek – Pawłowski, Tadeusz Świtała – poznański kronikarz o nowotomyskim rodowodzie

JAKO CUP rusza już 4 grudnia!

Rozpoczęcie turnieju Nowotomyskiej Ligii Halowej JAKO CUP już w najbliższą niedzielę 4 grudnia!

Regulamin turnieju oraz terminarz rozgrywek znajduje się w załącznikach.

Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną

W miniony wtorek 29 listopada br. Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner oraz Skarbnik Gminy Ludomira Śpiączka podpisali umowę partnerską z 16 jednostkami samorządowymi z terenu Województwa Wielkopolskiego w sprawie wspólnego aplikowania o dofinansowanie projektu „Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną” , w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”.

Powstanie świetlica wiejska w Chojnikach

28 listopada 2016 roku został zakupiony teren pod budowę świetlicy wiejskiej w Chojnikach. Akt notarialny w tej sprawie podpisał Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner oraz Mariusz Jędrzejczak w obecności sołtys wsi Chojniki Marii Starosty oraz p.o. naczelnika wydziału Urbanistyki i Gospodarki Nieruchomościami Krzysztofa Kewlera. Na powierzchni 0,32 ha oprócz świetlicy ma powstać także boisko wielofunkcyjne. 

Polish Cup 2017 w unihokeju – w Nowym Tomyślu

Już w lutym przyszłego roku Reprezentacja Polski U-19 rozegra turniej będący kluczowym dla przygotowań do Mistrzostw Świata U-19, które w maju 2017 roku odbędą się w Växjö w Szwecji.

Na halach sportowych w Rakoniewicach, Zbąszyniu i Nowym Tomyślu juniorzy będą mieli okazję zmierzyć się z zespołami światowej czołówki unihokeja. Do Polski przyjadą wtedy reprezentacje Niemiec, Szwajcarii, Czech, Słowacji i Norwegii.

Bal sylwestrowy

MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE ANDRZEJKOWE

29 listopada 2016 roku w Domu Dziennego Pobytu zorganizowano spotkanie andrzejkowe. Na wspólnej zabawie spotkali się seniorzy oraz młodzież licealna ze szkolnego klubu wolontariatu ,,Nasz motyli wolontariat” działającego w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi w Nowym Tomyślu.

Uroczyste wręczenie certyfikatów IHK w Aesculap Akademii

Uroczyste wręczenie certyfikatów IHK w Aesculap Akademii odbyło się 29 listopada br. Certyfikaty nadane zostały przez Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową absolwentom Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu.

ENERGETYKA ODNAWIALNA SZANSĄ ROZWOJU NOWEGO TOMYŚLA

O szansach i zmianach jakie może stworzyć wykorzystanie ciepła wód podziemnych dla gospodarki i zdrowia mieszkańców debatowano 30 listopada br. podczas konferencji „Energetyka odnawialna-szansą dla Nowego Tomyśla”. Gości przywitali Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner oraz Prezes Zarządu PEC w Nowym Tomyślu Wojciech Kowalski.

PAL-GAZ nagrodzony!

W dniu 1 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie, podczas którego Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner pogratulował prezesowi Rafałowi Palaczowi otrzymania przez firmę PAL-GAZ Palacz sp. z o. o. sp. k. tytułu Lidera Polskiej Gospodarki oraz tytułu Rzetelni w Biznesie nadanych przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl. Nagrodę przyznano za wysokie standardy etyki, rzetelności i wiarygodności oraz najwyższą jakość, innowacyjność i profesjonalizm.