listopad 2016

Zabłąkany szczeniak

W rejonie parku przy ul. Musiała w Nowym Tomyslu znaleziono szczeniaka. Właściciela psa lub kogokolwiek kto może pomóc w ustaleniu dotychczasowego miejsca przebywania pieska prosimy o kontakt ze Strażą Miejską tel. 61 44 26 655 lub 606 122 681.

Posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

III posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Nowym Tomyślu odbędzie się 9 listopada (środa) o godz. 17.30 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu (ul. Poznańska 33). Obrady Rady są otwarte, a działalność Rady jest jawna. Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych do udziału w posiedzeniu Rady.

„Mini szef” – warsztaty kulinarne w Nowym Tomyślu

Co czwartek od września br., ośmioro dzieci w wieku od 8 do 12 lat uczestniczy w warsztatach kulinarnych przygotowanych prze Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu.
Dofinansowanie na realizację warsztatów OPS otrzymał z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Warsztaty kulinarne to wspólne gotowanie pod okiem mistrza kuchni Pana Roberta Musiała. Oczywiście przez cały czas ich trwania, poza kucharzem nad dziećmi czuwają pracownicy socjalni OPS.

Warsztaty „ Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska”

W dniu 29 listopada 2016 roku Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje warsztaty „ Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska”.
Szczegóły w załączonym plakacie.

Rowerem pod Pomnik

UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

Urząd Miejski w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystości patriotycznej, która odbędzie się 11 listopada 2016 o godzinie 12:00 na placu Niepodległości.

Najbliższe wydarzenia kulturalne w NOK-u

Szczegóły na załączonych plakatach.

 

Zapraszamy do udziału!

Dzień Postaci z Bajek

W sobotę, 5 listopada br., Nowotomyski Ośrodek Kultury zamienił sie w prawdziwą bajkową krainę zabawy. A wszystko to z okazji Dnia Postaci z Bajek - kolejnego spotkania z cyklu "Z kalendarza imprez nietypowych". Na przekór jesiennej aurze, holl NOK-u stał sie kolorowy, wesoły i roześmiany. Od godziny 12.30 na najmłodszych czekały stoiska promocyjno-animacyjne Domino Events, które okazały sie ogromną atrakcją nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin. Była to doskonała okazja do integracji i wspólnej zabawy.

Obchody 210. rocznicy powstania wielkopolskiego 1806 r.

W dniu 6 listopada 2016 roku na pl. Niepodległości przy pomniku Powstańców Wielkopolskich odbyły się uroczystości upamiętniające 210. rocznicę powstania wielkopolskiego z roku 1806.