Komunikacja miejska

KOMUNIKAT

 

W roku 2017 komunikację miejską w Nowym Tomyślu będzie obsługiwało Przedsiebiorstwo Komunikacji Samochodowej w Poznaniu spółka akcyjna ul. Stanisława Matyi 1, 61-586 Poznań

Świadczenie przewoźnika polegać będzie na nieodpłatnym przewozie środkami transportu autobusowego, po wyznaczonej trasie, z częstotliwością od poniedziałku do piątku w dni powszednie 10 kursów , a w sobotę 5 kursów , pasażerów z centrum miasta Nowego Tomyśla do dworca PKP i w kierunku odwrotnym.
W niedzielę i święta autobus nie będzie kursował.

Natomiast w miesiącach lipiec i sierpień w dni powszednie będzie realizowanych 5 kursów ,a w sobotę 2 kursy.
Kurs autobusu komunikacji miejskiej będzie odbywał się w systemie ciągłym na zasadzie „pętli”, z uwzględnieniem miejsc przystankowych określonych w rozkładzie jazdy. Długość trasy: 8,3 kilometrów, licząc od przystanku początkowego do końcowego w jedną stronę.

Obecny przystanek końcowy/początkowy znajdujący się w obrębie peronów dworca PKP na terenie parkingu Gminnego zostanie z dniem 1 stycznia 2017 roku czasowo wyłączony z eksploatacji.
Wyłączenie nastąpi ze względu na wprowadzenie w okresie zimowym dużego na (41 miejsc siedzących i 51 stojących) autobusu komunikacji miejskiej. Takie rozwiązanie jest wyjściem naprzeciw społecznym oczekiwaniom. Bowiem mieliśmy liczne zgłoszenia od osób dojeżdżających,że nie wszyscy mieszczą się w dotychczasowym pojeździe.

W związku z tym autobus będzie zatrzymywał się i odjeżdżał bezpośrednio spod budynku dworca PKP. Przewozy będą świadczone większym autobusem co umożliwi korzystanie z darmowej komunikacji większej grupie dojeżdżających. Pojazd będzie dostosowany do przewożenia również wózków dziecięcych oraz osób niepełnosprawnych.
Jednocześnie prosimy osoby dojeżdżające o zgłaszanie wszelkich uwag dotyczących funkcjonowania komunikacji lub poprawy jej funkcjonowania na adres urzad@nowytomysl.pl

Zmiana rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Nowy rozkład obowiązuje od dnia 11 grudnia br.